Що таке торрент, як почати користуватись торрентом? {УКР} › Торрент

Що таке торрент:
Торрент (BitTorrent) - це протокол для обміну файлами, який придумав і втілив у життя американський програміст Брем Коен . По суті він є peer-to-peer протоколом, коли кожен користувач зєднується до іншого безпосередньо, для прийому або передачі частин інформації. Але в той же час існує центральний сервер (так званий трекер) який є координатором дій всіх існуючих зв'язків між користувачами. Трекери служать, як місця проживання користувачів торрента, щоб люди могли знайти один одного. Принципова відмінність BitTorrent - від інших p2p систем - в тому, що користувач, який викачує до себе інформацію, є так само її розповсюджувачем, тобто передає інформацію іншим користувачам. В цьому випадку пропускна здатність мережі використовується найліпшим способом, наскільки це можливо. BitTorrent розроблений для найліпшої роботи в мережах, де велика кількість людей із співпадаючими інтересами. При цьому чим більша кількість людей бере участь в роздачі конкретного торрента, тим більшу кінцеву швидкість може отримати кожний з них.

Як почати користуватись торрентом:

1. Завантажити та встановити програму-клієнт.
Перш ніж повноцінно почати користуватись технологією торрент, вам потрібно скачати клієнт – невеличку програмку, котра і буде виконувати всі дії. Візьмемо для прикладу одну з найрозповсюдженіших програм такого типу – uTorrent . Завантажити та встановити цей клієнт не складе для вас великих проблем. На тому ж офіційному сайті можна скачати language pack – тобто мовну версію програми, серед яких є і українська, і російська мови.

2. Знайти трекер. Що таке торрент, як почати користуватись торрентом? {УКР}

3. Обрати файли.
Як вже було сказано у визначенні технології торренту, він використовує не звичайні файли, а трошки перетворені – тобто ви відкриваєте файл з розширенням ".torrent", а на виході – тобто після завантаження у вас на ПК – отримуєте, те що скачували – якщо це фільми, то .avi, .wmv, .mpeg, .mkv. На всіх трекерах, є певна структура та категоризація по темам (Фільми, музика, ігри, литература та інші). Після того, як ви вибрали собі об’єкт для завантаження, шукайте на сторінці релізу (релізом називають анонсування того чи іншого файлу на трекері) посилання, яке відкриваємо за допомогою програми uTorrent та обираємо місце на ПК, де буде зберігатися файл.

4. Почати завантаження.
Як це зробити за допомогою uTorrent на FireBit.org детальніше дивіться тут. На перший поглляд інтерфейс uTorrent може вам здатися занадто заплутаним. Але не все так погано. Насправді керування програмою дуже легке та невимушене. Інтерфейс програми складається з кількох блоків. На панелі інструментів розміщені іконки для керування завантаженням – зупинка, пауза, зміна порядку. У лівому сайдбарі показані групи файлів, які вже завантажились, які є активні, або ще лише завантажуються. Цей блок за бажанням можна легко приховати (Опції->зняти галочки напроти непотрібних вам елементів). У верхньому блоці показано перелік файлів. Якщо біля назви файлу синя іконка – то він завантажується, якщо зелена – то він вже скачаний, і наразі роздається (як відомо, технологія Bittorrent передбачає обмін файлів безпосередньо між людьми – одні роздають, а інші скачують). Чим більше учасників у обміні – тим скоріше файл скачується для всіх. У нижньому блоці показується інформація про поточний файл – швидкість, відсоток завантаження, час до завершення та інші технічні деталі.

Тепер трохи термінології, яка вам, безперечно знадобиться, коли ви почнете користуватися торрентом:

Це важливо, тому що на Трекері ці терміни вже увійшли в сленг і використовуються повсюдно.

Сідер - це та людина, у кого є файл цілком. Він же може бути ініціатором роздачі файлу.
Лічер - людина, не має поки всіх сегментів файлу, тобто продовжує скачування.
Роздача - процес розповсюдження файлу по протоколу на Торрент-трекері.
Сегмент - частина файлу. Все, що передається, розбивається на окремі, невеликі за розміром частини - сегменти, які передаються іншим користувачам торрента, бажаючим скачати файл.

На торрент-трекері FireBit.org, як правило немає сміття і вам не потрібно копатися , намагаючись вишукувати щось корисне для себе. Трекер є одночасно каталогізатором, рейтингом, і форумом для обміну думками. У трекера є адміністратори і модератори, які стежать за порядком.

Корисна інформація:Похожие:

Раздача
Термінологія {УКР} 01.06.2012
Що таке трекер? {УКР} 03.08.2012
Що таке біт-торрент? {УКР} 03.08.2012
Як допомогти сайту? {УКР} 01.06.2012
Готові шаблони для заповнення [оновлено 09.04.2011] {Укр} 19.04.2012
Grusha Linux 2009 Ukr/Rus/Eng 3.4 Gb 0 18.01.2010
Полное мамаду & Комедийный квартет & Комедийный коктейль (2000/2002) TVRip 8.07 Gb 0 15.05.2013
Полное мамаду [Сезон 1, серии: 1-12 из 12] (2000) TVRip 2.02 Gb 0 04.02.2013
Как создать торрент-файл? 01.12.2010
Что такое бит-торрент? 18.01.2011

Добавление комментария:

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Зарегистрируйтесь или войдите, если вы уже зарегистрированы на нашем трекере.
henri_81

henri_81 [Пользователи] [01.06.2012 17:45:52]

Думаю, что все понятно!
Онлайн
Всего на сайте: 38
- Анонимов: 34
- Авторизированных: 2
-- Команда сайта: 0
-- Пользователи: 2
- Поисковых роботов: 2

Команда сайта:

Пользователи: Pavel63, andre4368

Поисковые роботы: Google, Яндекс

Уважаемый пользователь нашего сайта!
Вы используете плагин AceStream/TorrentStream. В последнее время стало известно, что он распространяет вредоносное ПО. Рекомендуем удалить данный плагин.